QUARANTANNA BumBum Teges

O czasach pandemii okiem dziecka; Nauka zdalna, kwarantanna izolacja… To potrafi zirytować, ale kiedy gramy razem, to się można wyluzować… 😉

Nasza muzyczna przygoda podczas warsztatów dla rodzin „Zróbmy Hałas”. Projekt zrealizowany przez Fundację Stacja Mikrostyk, ze współpracą z Centrum Muzycznie Gniew, sfinansowany przez Starostwo Tczew.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i pracę.

Słowa:

Wstałem rano i w piżamie

Ogarniałem matmę zdalnie,

Choć z rodziną jest wesoło,

Czasem tęsknie już szkołą.

Takie życie w kwarantannie;

Tu sanepid tu wymazy,

I choć nic nie nabroiłam,

To policja u nas była.

Noś maseczkę we dnie i w nocy

I nie strzelaj z niej jak z procy,

Umyj rączki (lecz nie marnuj wody),

To uchronisz się przed COVID.

Przebywanie w izolacji

To potrafi zirytować,

Ale kiedy gramy razem

To się można wyluzować !!!

Muzyka: Karol Saniecki Tekst: Agata Saniecka

Warsztaty „Zróbmy Hałas”

Warsztaty w trakcie pandemii? Damy radę!

Organizujemy zajęcia muzyczne dla dzieci i rodzin. Oto więcej informacji:

Warsztaty mają na celu integrację, naukę i zabawę z muzyką dla dzieci, rodziców, wujków itd.. Mamy dla Was do ćwiczeń świetne instrumenty – chamesy, cajon, djembe, inne instrumenty perkusyjne, boom boom rurki, gitary.

Zajęcia odbywać się będą od października do grudnia. Umawiamy się indywidualnie, w swoim bliskim gronie. Zachowujemy zasady bezpieczeństwa. Spotykamy się w Gniewie – do dyspozycji mamy pięknie odnowiony Dom Kultury oraz Salę Muzyczną CMA

Preferowany wiek najmłodszego uczestnika 5 lat

Bawimy się, ćwiczymy i nagrywamy – a potem publikujemy koncert online.

ZAPISZ SIĘ w wiadomości prywatnej, FB Stacja Mikrostyk, daj znać w komentarzu, masz pytania? Napisz!

Przedsięwzięcie realizowane przez Stację Mikrostyk dzięki Centrum Muzycznie Aktywnych, funduszom Powiat Tczewski oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gniewie

Warsztaty perkusyjne z Maćkiem Starostą

Warsztaty odbędą się na Salce Muzycznej w Gniewie (Hallera 4) , w godzinach 12:00 – 17:00 – indywidualne porady i konsultacje dla uczestników – ustawianie ciała i rąk, nauka grania – indywidualne konsultacje będą trwały 45 min dla dwóch osób jednocześnie. Zapisy u Piotra Olszewskiego: tel 502 899 962, mail furia2002@wp.pl .

Recital perkusyjno-basowy ze Ślimakiem

Data:5 lipca 2019Godz:19:00 – 21:00

5 lipca zapraszamy do Stacji Mikrostyk – tam od 19:00 Ślimak wraz z basistką Anią Brachaczyk otworzą warsztaty, przedstawią nam recital perkusyjno – basowy, przeprowadzą otwartą dyskusję dla fanów perki i basu, zaproszą do wspólnego grania.

Warsztaty indywidualne odbędą się 6 lipca, na Salce Muzycznej w Gniewie, w godzinach 12:00 – 17:00 – indywidualne porady i konsultacje dla uczestników – ustawianie ciała i rąk, nauka grania – indywidualne konsultacje będą trwały 45 min dla dwóch osób jednocześnie. Zapisy u Piotra Olszewskiego: tel 502 899 962, mail furia2002@wp.pl .

Spotkania muzyczne z muzykami Acid Drinkers to nie nowość w naszym mieście. Warsztaty ze Ślimakiem i innymi artystami z jego składu (Acid Drinkers, Flapjack) odbywały się w Gniewie w 2006 i 2009 roku, i cieszyły się dużą ilością uczestników, wielką dawką dobrej, solidnej muzy oraz świetnymi imprezami ;-).

Maciej „Ślimak” Starosta jest w czołówce najlepszych bębniarzy w Polsce. Razem z poznańskim stowarzyszeniem Anatomia Rocka realizuje projekt edukacyjny dla młodzieży i dorosłych, którzy interesują się grą na perkusji. Z gniewskim Centrum Muzycznie Aktywnych nawiązaliśmy z nimi współpracę i zorganizowaliśmy dwudniowe warsztaty perkusyjne.

Koncert Thin Jay. Musisz tu być!

Data:28 czerwca 2019Godz.:19:00 – 21:00

Spodobał się Patrycji Markowskiej i Piotrowi Cugowskiemu na przesłuchaniach w ciemno w The Voice of Poland. W programie doszedł do poziomu bitew w drużynie Markowskiej, jego gigi zdobywały najlepsze komentarze w sieci.
Jay pochodzi z Filipin, w swoich podróżach muzycznych trafił do Tajlandii, gdzie poznał swoją przyszłą żonę- Polkę i tak trafił na polską scenę muzyczną. Ze swoim składem gra koncerty prezentując covery w mega aranżacji. U nas wystąpi w klimacie rock i pop, znane kawałki, świetny wokal i muzyka na najwyższym poziomie. To będzie piękny wieczór!

Zapraszamy już od 17:00 na piwko i frytki 🙂

Poniżej kilka występów Jay’a w „The Voice…”

Taneczne otwarcie Stacji Mikrostyk

Data: 14 czerwca 2019Godz:17:00 – 24:00

Jeżeli świat się nie skończy, jeżeli prądu nie wyłączą, jeżeli pogoda nas nie wygoni- ogłaszamy datę otwarcia sezonu na Stacji Mikrostyk!

14 czerwca od godziny 17:00 zapraszamy wszystkich na Taneczne otwarcie Stacji Mikrostyk. DJ Kamyk zapewni odpowiednią muzykę, Zamek w Gniewie małą gastronomię i nalewak 😉 , będą również atrakcje dla dzieci (radzimy wziąć ubrania na zmianę 🙂 ) . Zapewniamy piękne widoki, relaks, tańce w plenerze i atrakcje dla najmłodszych.